Ośrodek Psychoterapii dla Młodzieży
i Młodych Dorosłych Logo

Ośrodek Psychoterapii dla Młodzieży
i Młodych Dorosłych

Zapraszamy do Ośrodka Psychoterapii dla Młodzieży i Młodych Dorosłych INNE MIEJSCE.

Powstaliśmy w styczniu 2024 roku , mieścimy się na Mokotowie przy ul. Tynieckiej 38.

Proponujemy profesjonalną pomoc psychoterapeutyczną dla Młodzieży od 15 roku życia, dla Młodych Dorosłych do 30 roku życia oraz dla rodziców i opiekunów. 

Naszym celem jest udzielanie profesjonalnej, kompleksowej pomocy nastolatkom, z uwzględnieniem kontekstu rodzinnego, szkolnego, rówieśniczego. 

Od wielu lat, jako osoby zajmujące się prowadzeniem psychoterapii w różnych miejscach na mapie Warszawy, związanych ze zdrowiem psychicznym, oświatą, fundacjami - obserwujemy jak szczególną grupą do pracy jest młodzież. 

Sytuacja młodego człowieka od czasu pandemii  jest wyjątkowa. Przede wszystkim uczestniczy on w lawinowo zmieniającym się świecie. Zmienia się rodzina, szkoła, klimat, procesy społeczne, kulturowe, mass media, ciągle daje się we znaki postcovidowa alienacja. Tempo życia jest zawrotne, nawet dorośli mają kłopot z utrzymaniem się na powierzchni, tym bardziej jeszcze nie do końca ukształtowane osobowości i umysły młodych ludzi. Zmiany społeczne, kulturowe, technologiczne są masywną siłą i nie możemy ich powstrzymać, a młodzi ludzie i ich kształtujące się procesy adaptacyjne nie są w stanie dotrzymać im kroku. 

Właśnie te zmiany zewnętrzne, a przede wszystkim olbrzymie zmiany wewnątrzpsychiczne nastolatka, silne napięcie i presja, brak możliwości zrozumienia się i ekspresji powodują chaos, piętrzenie się emocji, trudności emocjonalne doprowadzając często do pojawienia się kryzysu dojrzewania lub załamania tego procesu.

To kryzys dojrzewania jest obszarem naszej troski, obserwacji, pracy. 
Z doświadczenia pracy z setkami nastolatków i ich rodzicami wiemy z całą pewnością, że sam młody człowiek, bez pomocy i wsparcia, jest często za słaby na samodzielne uporanie się z kryzysem. Potrzebni są do tego inni. Potrzebne jest kompleksowe spojrzenie i mentalizowanie problemu w szerokim gronie. Potrzebni są rodzice, rodzina, specjaliści, psychoterapeuci i lekarze psychiatrzy. I potrzebne jest duże zaangażowanie. Kierujemy się taką filozofią budując kolejne pomocowe miejsce w Warszawie na Tynieckiej 38.

 

Zapraszamy do INNEGO MIEJSCA.

Grażyna Rybczyńska i Zespół Psychoterapeutów

O nas

Ośrodek Psychoterapii dla Młodzieży
i Młodych Dorosłych

nr rachunku  79 1090 1883 0000 0001 5647 9062   Santander

Tyniecka 38, Warszawa

690 122 668

biuro@innemiejsce.org

(C) 2024